177CDMCCDS-100MC
177CDMCCDS-100MC
Part Number177CDMCCDS-100MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
177CDMCCDS-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series177CDMCC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - CoreMetal
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)13.5A
Current - Saturation21.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.6mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
177CDMCCDS-100MC - Related Products
More >>
177CDMCCDS-100MC Sumida America Components Inc., 10µH Shielded Molded Inductor 13.5A 10.6mOhm Max Nonstandard, 177CDMCC/DS View