0402HS-110EKTS
0402HS-110EKTS
Part Number 0402HS-110EKTS
Description CHIP INDUCTOR 11.0NH10% 640MA 0.
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 11nH Unshielded Wirewound Inductor 640mA 120mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HS-110EKTS - Product Attributes
Datasheet 0402HS Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HS
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 11nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 640mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 3.68GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)