YC358TJK-074K7L
YC358TJK-074K7L
Part NumberYC358TJK-074K7L
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
YC358TJK-074K7L - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerYageo
SeriesYC358
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
YC358TJK-074K7L - Related Products
More >>
YC358TJK-07100KL Yageo, 100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals, YC358 View
YC358TJK-074K7L Yageo, 4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals, YC358 View