YC124-JR-07200RL
YC124-JR-07200RL
Part NumberYC124-JR-07200RL
Detailed Description
YC124-JR-07200RL - Product Attributes
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)