VC-TXO-35SM-168-B-TR
VC-TXO-35SM-168-B-TR
Part NumberVC-TXO-35SM-168-B-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
VC-TXO-35SM-168-B-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesVC-TXO-35SM
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCTCXO
Frequency16.8MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
VC-TXO-35SM-168-B-TR - Related Products
More >>
VC-TXO-35SM-168-B-TR ECS Inc., 16.8MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead, VC-TXO-35SM View