TLRH2ATTD10L0F
TLRH2ATTD10L0F
Part NumberTLRH2ATTD10L0F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
TLRH2ATTD10L0F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesTLRH
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance10 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)