SR2512JK-7W20KL
SR2512JK-7W20KL
Part NumberSR2512JK-7W20KL
Detailed Description
SR2512JK-7W20KL - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance20 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)