SDS680R-223M
SDS680R-223M
Part NumberSDS680R-223M
Detailed Description
SDS680R-223M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSDS680R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)