SCRR2512S1-R910F
SCRR2512S1-R910F
Part NumberSCRR2512S1-R910F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SCRR2512S1-R910F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSCRR
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance910 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
SCRR2512S1-R910F - Related Products
More >>
SCRR2512S1-R820F Delta Electronics/Cyntec, 820 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film, SCRR View
SCRR2512S1-R910F Delta Electronics/Cyntec, 910 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film, SCRR View