RLT0306-C-1R00-FNH
RLT0306-C-1R00-FNH
Part NumberRLT0306-C-1R00-FNH
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0201 (0603 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RLT0306-C-1R00-FNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesRLT0306
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance1 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.32mm)
Number of Terminations2
RLT0306-C-1R00-FNH - Related Products
More >>
RLT0306-C-1R00-JNH Delta Electronics/Cyntec, 1 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film, RLT0306 View
RLT0306-C-1R00-FNH Delta Electronics/Cyntec, 1 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film, RLT0306 View