RL1632T4F-R010-FNH
RL1632T4F-R010-FNH
Part NumberRL1632T4F-R010-FNH
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RL1632T4F-R010-FNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesRL1632T4F
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance10 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Number of Terminations4
RL1632T4F-R010-FNH - Related Products
More >>
RL1632T4F-R010-FNH Delta Electronics/Cyntec, 10 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Current Sense Metal Film, RL1632T4F View