RB521CS30L,315
RB521CS30L,315
Part NumberRB521CS30L,315
Datasheet
Package / CaseSOD-882
Detailed Description
RB521CS30L,315 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io)100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If350mV @ 10mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 10V
Capacitance @ Vr, F8pF @ 1V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageDFN1006-2
Operating Temperature - Junction-65°C ~ 150°C