RAVF164DJT47R0
RAVF164DJT47R0
Part NumberRAVF164DJT47R0
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Detailed Description
RAVF164DJT47R0 - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerStackpole Electronics Inc
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
RAVF164DJT47R0 - Related Products
More >>
RAVF164DJT47R0 Stackpole Electronics Inc, 47 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals, RAVF View