PTF5624K900FZEB
PTF5624K900FZEB
Part NumberPTF5624K900FZEB
Detailed Description
PTF5624K900FZEB - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerVishay Dale
SeriesPTF
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance24.9 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
PTF5624K900FZEB - Related Products
More >>
PTF5624K900FZEB Vishay Dale, 24.9 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film, PTF View