PT6KH-105A1010
PT6KH-105A1010
Part NumberPT6KH-105A1010
Detailed Description
PT6KH-105A1010 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance1 MOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.303" H (6.30mm x 7.70mm)