PT10MV10-502A2020-S
PT10MV10-502A2020-S
Part NumberPT10MV10-502A2020-S
Detailed Description
PT10MV10-502A2020-S - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance5 kOhms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)