PSMN2R0-30YLE,115
PSMN2R0-30YLE,115
Part NumberPSMN2R0-30YLE,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSC-100, SOT-669
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PSMN2R0-30YLE,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
FET TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs2mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs87nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds5217pF @ 15V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)272W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)