PSMN017-30BL,118
PSMN017-30BL,118
Part NumberPSMN017-30BL,118
Datasheet
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Detailed Description
PSMN017-30BL,118 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C32A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs17mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs10.7nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds552pF @ 15V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)47W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)