PHB27NQ10T,118
PHB27NQ10T,118
Part NumberPHB27NQ10T,118
Detailed Description
PHB27NQ10T,118 - Product Attributes
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C28A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs50mOhm @ 14A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs30nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds1240pF @ 25V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)107W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)