NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C
Part NumberNZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C
Detailed Description
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNZ2520S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)260µA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C - Related Products
More >>
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3534C NDK America, Inc., 32.768kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead, NZ2520S View
NZ2520SB-32.768KHZ-NSA3536C NDK America, Inc., 32.768kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead, NZ2520S View