NX8045GB-20.000000MHZ
NX8045GB-20.000000MHZ
Part NumberNX8045GB-20.000000MHZ
Detailed Description
NX8045GB-20.000000MHZ - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX8045GB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
NX8045GB-20.000000MHZ - Related Products
More >>
NX8045GB-20.000000MHZ NDK America, Inc., 20MHz ±50ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead, NX8045GB View