NX8045GB-18.432000MHZ
NX8045GB-18.432000MHZ
Part NumberNX8045GB-18.432000MHZ
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX8045GB-18.432000MHZ - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX8045GB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)