NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
Part NumberNX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GC
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6 - Related Products
More >>
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6 NDK America, Inc., 12MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead, NX5032GC View