NX3225SA-26.000000MHZ-G4
NX3225SA-26.000000MHZ-G4
Part NumberNX3225SA-26.000000MHZ-G4
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225SA-26.000000MHZ-G4 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)