NX3225SA-16.000M-STD-CRS-2
NX3225SA-16.000M-STD-CRS-2
Part NumberNX3225SA-16.000M-STD-CRS-2
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225SA-16.000M-STD-CRS-2 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
NX3225SA-16.000M-STD-CRS-2 - Related Products
More >>
NX3225SA-16.000M-STD-CRS-2 NDK America, Inc., 16MHz ±15ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead, NX3225SA View