NX3225GD-10.000M-STD-CRA-3
NX3225GD-10.000M-STD-CRA-3
Part NumberNX3225GD-10.000M-STD-CRA-3
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Detailed Description
NX3225GD-10.000M-STD-CRA-3 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225GD
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±150ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)300 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
NX3225GD-10.000M-STD-CRA-3 - Related Products
More >>
NX3225GD-8MHZ-EXS00A-CG04874 NDK America, Inc., 8MHz ±50ppm Crystal 8pF 500 Ohms 2-SMD, No Lead, NX3225GD View
NX3225GD-8MHZ-STD-CRA-3 NDK America, Inc., 8MHz ±50ppm Crystal 8pF 500 Ohms 2-SMD, No Lead, NX3225GD View
NX3225GD-10.000M-STD-CRA-3 NDK America, Inc., 10MHz ±50ppm Crystal 8pF 300 Ohms 2-SMD, No Lead, NX3225GD View