NX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2
NX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2
Part NumberNX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Detailed Description
NX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225GB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±150ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
NX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2 - Related Products
More >>
NX3225GB-16M-STD-CRA-2 NDK America, Inc., 16MHz ±50ppm Crystal 8pF 120 Ohms 2-SMD, No Lead, NX3225GB View
NX3225GB-20MHZ-STD-CRA-2 NDK America, Inc., 20MHz ±50ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead, NX3225GB View