NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
Part NumberNX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
Detailed Description
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2520SG
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±12ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 - Related Products
More >>
NX2520SG-19.2M-EXS00A-CS04340 NDK America, Inc., 19.2MHz ±10ppm Crystal 7pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead, NX2520SG View
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 NDK America, Inc., 19.2MHz ±10ppm Crystal 7pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead, NX2520SG View