NX2520SA-44.000000MHZ
NX2520SA-44.000000MHZ
Part NumberNX2520SA-44.000000MHZ
Detailed Description
NX2520SA-44.000000MHZ - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2520SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency44MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)