NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5
NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5
Part NumberNX2520SA-25.000M-STD-CSW-5
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX2520SA-25.000M-STD-CSW-5 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2520SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)