NX2016SA-50M-STD-CZS-3
NX2016SA-50M-STD-CZS-3
Part NumberNX2016SA-50M-STD-CZS-3
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NX2016SA-50M-STD-CZS-3 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
NX2016SA-50M-STD-CZS-3 - Related Products
More >>
NX2016SA-60M-STD-CZS-3 NDK America, Inc., 60MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, NX2016SA View
NX2016SA-80M-STD-CZS-3 NDK America, Inc., 80MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, NX2016SA View
NX2016SA-50M-STD-CZS-3 NDK America, Inc., 50MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, NX2016SA View