NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1
NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1
Part NumberNX2012SA-32.768K-STD-MUB-1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2012SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1 - Related Products
More >>
NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View