NX1612AA-26MHZ-TI2
NX1612AA-26MHZ-TI2
Part NumberNX1612AA-26MHZ-TI2
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NX1612AA-26MHZ-TI2 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX1612AA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance-
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
NX1612AA-26MHZ-TI2 - Related Products
More >>
NX1612AA-26MHZ STD-CSI-1 NDK America, Inc., 26MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead, NX1612AA View
NX1612AA-26MHZ-TI2 NDK America, Inc., 26MHz Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead, NX1612AA View
NX1612AA-26MHZ STD-CSI-3 NDK America, Inc., 26MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead, NX1612AA View