NT2016SB-49.96MHZ-END4860A
NT2016SB-49.96MHZ-END4860A
Part NumberNT2016SB-49.96MHZ-END4860A
Detailed Description
NT2016SB-49.96MHZ-END4860A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT2016SB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCTCXO
Frequency49.96MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply-
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-
Current - Supply (Max)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
NT2016SB-49.96MHZ-END4860A - Related Products
More >>
NT2016SB-50MHZ-END4330A NDK America, Inc., 50MHz VCTCXO Oscillator 4-SMD, No Lead, NT2016SB View
NT2016SB-49.96MHZ-END4860A NDK America, Inc., 49.96MHz VCTCXO Oscillator 4-SMD, No Lead, NT2016SB View
NT2016SB-48MHZ-END4330B NDK America, Inc., 48MHz VCTCXO Oscillator 4-SMD, No Lead, NT2016SB View