M83446/39-34F
M83446/39-34F
Part NumberM83446/39-34F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1812 (4532 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
M83446/39-34F - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesMilitary, MIL-PRF-39010, M83446/39
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)427mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1Ohm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant33MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)