LCFE121002A120TG
LCFE121002A120TG
Part NumberLCFE121002A120TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0504 (1210 Metric), 6 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCFE121002A120TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency12 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)4Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
FeaturesESD
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
Height (Max)0.026" (0.65mm)