L-14CR15JV4T
L-14CR15JV4T
Part NumberL-14CR15JV4T
Detailed Description
L-14CR15JV4T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreCeramic
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4Ohm Max
Q @ Freq8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test50MHz
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)