L-14C18NJV4T
L-14C18NJV4T
Part NumberL-14C18NJV4T
Detailed Description
L-14C18NJV4T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreCeramic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
L-14C18NJV4T - Related Products
More >>
L-14C18NJV4T Johanson Technology Inc., 18nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 500mOhm Max 0603 (1608 Metric), View