L-05B6N8JV6T
L-05B6N8JV6T
Part Number L-05B6N8JV6T
Description FIXED IND 6.8NH 250MA 700 MOHM
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8nH Unshielded Multilayer Inductor 250mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-05B6N8JV6T - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 1
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 6.8nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)