L-05B33NJV6T
L-05B33NJV6T
Part NumberL-05B33NJV6T
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0201 (0603 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
L-05B33NJV6T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package15000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3Ohm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)