L-05B39NJV6T
L-05B39NJV6T
Part NumberL-05B39NJV6T
Detailed Description
L-05B39NJV6T - Product Attributes
Material - CoreCeramic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5Ohm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)