ETXO-H33CL-100.000
ETXO-H33CL-100.000
Part NumberETXO-H33CL-100.000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ETXO-H33CL-100.000 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerECS Inc.
SeriesECSpressCON™ ETXO-H
PackagingTray
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
ETXO-H33CL-100.000 - Related Products
More >>
ETXO-H33CL-125.000 ECS Inc., 125MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECSpressCON™ ETXO-H View
ETXO-H33CL-50.000 ECS Inc., 50MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECSpressCON™ ETXO-H View
ETXO-H33CL-100.000 ECS Inc., 100MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECSpressCON™ ETXO-H View