EP9W47RJ
EP9W47RJ
Part NumberEP9W47RJ
Detailed Description
EP9W47RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance47 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 2.087" L (8.50mm x 53.00mm)