EP1W33RJ
EP1W33RJ
Part NumberEP1W33RJ
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EP1W33RJ - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerTE Connectivity Passive Product
SeriesEP, Neohm
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)