EP1W10RJ
EP1W10RJ
Part NumberEP1W10RJ
Detailed Description
EP1W10RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)