ECX-L37BN-100.000
ECX-L37BN-100.000
Part NumberECX-L37BN-100.000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECX-L37BN-100.000 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerECS Inc.
SeriesECSpressCON™ ECX-L
PackagingStrip
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)16mA