ECS-520-8-47-CKM-TR
ECS-520-8-47-CKM-TR
Part NumberECS-520-8-47-CKM-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-520-8-47-CKM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1247
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency52MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
ECS-520-8-47-CKM-TR - Related Products
More >>
ECS-520-8-47-CKM-TR ECS Inc., 52MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-1247 View