ECS-480-10-37-JTN-TR
ECS-480-10-37-JTN-TR
Part NumberECS-480-10-37-JTN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-480-10-37-JTN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)