ECS-384-9-37-CKM-TR
ECS-384-9-37-CKM-TR
Part NumberECS-384-9-37-CKM-TR
Detailed Description
ECS-384-9-37-CKM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ECS-384-9-37-CKM-TR - Related Products
More >>
ECS-384-9-37-CKM-TR ECS Inc., 38.4MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-1637 View