ECS-35-17-19A-TR
ECS-35-17-19A-TR
Part NumberECS-35-17-19A-TR
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-35-17-19A-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-19A
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance17pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)